CHCI ODEBÍRAT NOVINKY

Jak projekt funguje?

Hlavní myšlenkou našeho projektu je jednoduchost. Jednoduchost a transparentnost. Chceme, aby dárek putoval od dárce přímo k obdarovanému dítěti. Bez prostředníků, bez meziskladů, bez zbytečných nákladů. Tímto také navozujeme klasický pocit darování. Přeci jenom, není hezčí poslat dárek přímo dítěti z dětského domova, než do nějakého meziskladu a jen tiše doufat, že zásilka najde správnou cestu? Každoročně se setkáváme s krásnou věcí děti posílají svým dárcům poděkování prostřednictvím dopisů a pohledů!

A teď konkrétní postup. Na našich stránkách si v seznamu přání vyberete takové, které je Vám sympatické, a které můžete splnit. Toto přání si zarezervujete ke splnění. Dále je to ve Vašich rukou! Dárek zakoupíte a zašlete přímo na adresu dětského domova, kterou Vám ihned sdělíme mailem. No, to je asi tak vše. Potom si můžete vychutnávat ten pocit, že jste někomu udělal(a) radost, a čekat na zpětnou odezvu.

Dějiny našeho projektu

První zmínka o MilýJežíšku... sahá na začátek roku 2013. V lednu (ano, přišli jsme s vánočním projektem měsíc po Vánocích) jsme začali vymýšlet celý koncept interakce mezi dárci a dětskými domovy. Zároveň jsme obeslali všechny dětské domovy (a obdobná zařízení) v České republice. Začátky byly ale vcelku těžké. Nikdo nám moc nechtěl věřit a spolupracovat s námi chtělo jen pár zařízení. Pochyby jsme ale změnili v listopadu téhož roku, když jsme vypustili seznam přání do internetu. Během pár hodin se stal z MilýJežíšku… facebookový boom. Všechna přání jsme tak splnili za tři dny. V tomto momentě nám začala psát další zařízení a dětské domovy. A tak jsme přidávali nová a nová přání a ta byla vždy záhy plněna.

Další rok jsme spustili ten samý projekt, s tím samým konceptem a tím samým webem, avšak tentokrát s kapkou získaných zkušeností z minulého ročníku. Splnili jsme mnohem více přání (kolem 1300) a celou akci se nám podařilo lépe koordinovat. Projektu se také dostalo nezvyklého mediálního zájmu České televize, iHned.cz a mnoha dalších silných medií.

Od minulého roku máme zcela nový web, avšak myšlenka projektu a jeho nezávislost zůstává stále stejná. Stejně jako každý rok, se i letos snažíme zapojit co největší množství dětských domovů, abychom mohli vykouzlit úsměv na tváři nejlépe každému dítěti z DD v České republice i na Slovensku.

Bez Vás to ale nedáme, tak se pojďte také zapojit! :)

Kdo jsme?

Autory tohoto projektu jsou Martin Kučera a Vojtěch Paukner. Oba začali tento rok studovat stejnou vysokou školu – Fakultu Informačních Technologií na ČVUT v Praze. Vojtovi je 20 let a Martinovi 19.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy, připomínky a nebo budete chtít projekt jen pochválit, kontaktujte nás prosím přes kontaktní formulář níže.

Na co se často ptáte...

Mohu si ověřit, zda dané dítě dárek opravdu dostalo?
O tom, zda dárek dorazil, Vás budeme informovat e-mailem. Pokud by se tak náhodou nestalo, kontaktujte prosím přímo pracovníky dětského domova.
Proč zde není uvedeno telefonní číslo na autory projektu?
Již takto je práce na projektu velmi časově náročná. Napište nám e-mail a my Vás přesvědčíme, že se nejedná o žádný podvod (jak by také mohl, když dárky se posílají přímo, bez prostředníka), ale o pouhý studenský projekt na podporu dobré věci. :)
Bude projekt pokračovat i tento rok?
Určitě ano! Startujeme 1. listopadu 2017. Do projektu se letos zapojí více dětských domovů a pracovali jsme také na technickém zázemí, takže by vše mělo probíhat ještě lépe než minulý rok.

Chcete nás kontaktovat?

Poděkování

Rádi bychom poděkovali všem, kteří nás nějakým způsobem podpořili:

 • Firmě manGoweb za vytvoření grafického designu stránky a za mnoho cenných rad.
 • Michalu Hošnovi za pomoc s programováním
 • Firmě DeliBarry za levný rozvoz dárků.
 • Hernímu klubu RE-LOAD za to, že s námi uspořádal benefiční akci #JDEOPRINCIP 3, během které se vybralo 80 000 Kč na dárky pro dětské domovy.
 • Českému hostingu za to, že nám na listopad a prosinec 2015 poskytli výkonný server, se kterým náš web vydrží velký počet návštěvníků.
 • Divadelní skupině Theatroparty - za uspořádání benefiční akce, díky které se splnilo mnoho přání.
 • Digitální a marketingové agentuře RobertNemec.com - za přesměrování domény milyjezisku.cz

V neposlední řadě patří poděkování také všem, kteří zakoupili alespoň jeden dárek pro některé z dětí. Bez vás by to nešlo, děkujeme!

Setkání s Jay Dieselem v DD Tišnov

V neděli 21. prosince 2014 jsme se vydali do děteského domova v Tišnově spolu se známým raperem Jay Dieselem. Kromě přání raperských kalhot jednoho zdejšího kluka jsme se rozhodli splnit ještě něco navíc... :)

Běh pro Milý Ježíšku

V sobotu 14. června 2014 se konal propagační běh v pražské Stromovce. Trasa byla dlouhá 3,2km, vítězi se stali Jindřich Vrba a Veronika Škodová. Oba získali poukaz na 250 Kč do výborné cukrárny Alchymista, které děkujeme za spolupráci. Dále děkujeme také firmě iNETPrint, která věnovala trička pro každého běžce. Velký obdiv patří také všem běžcům, kteří se závodu zúčastnili - a všichni také úspěšně doběhli!

Ocenění

 • Cena Ď pro mecenáše nebo dobrodince dětských domovů a ústavů sociální péče pro děti v ČR
 • Cena Via Bona: Cena pro mladého filantropa
 • Junior Internet: Junior Web starší - 3. místo; Speciální cena Nadace Vodafone
 • Gratias Tibi: nominace v kategorii pro střední školy